pondělí 21. února 2011

Jak vytvořit mapu Geocaching nálezů v mapách Google

Už dávno jsem si chtěl vytvořit mapu nálezů takzvaných "kešek" v mapách Google. Nakonec jsem dohledal a vyzkoušel jednoduchou možnost, jak postup zautomatizovat i pro free účet, i když ne úplně podle představ, ale alespoň to ušetří námahu s postupným zadáváním. Připravil jsem proto stručný návod.

Jak tedy na to:
Prvním krokem je na stránkách Geocaching.com zobrazit nalezené "poklady", prostřednictvím funkce Hide & Seek.


Pak je možné na následující stránce stáhnout *.loc soubor se záznamem o nálezech včetně souřadnic a dalších informací.
Jelikož u free účtu není možné stáhnout veškeré nálezy v jednom souboru, je zapotřebí stáhnou každou stránku zvlášť a jednotlivé soubory si například podle čísla stránky i pojmenovat.


Výsledný *.loc soubor je nutné ještě zpracovat. Pro import do Google map jej musíme převést například na stránce gpsvisualizer.com do formátu *.kml.


A je téměř hotovo. Zbývá už jen v mapách Google jednotlivé soubory *.kml postupně importovat do své mapy.


Jak ale vidět, i přes to, že *.loc soubor obsahoval i názvy "kešek", se tyto nedochovaly a jednotlivé body na mapě nesou s pozicí jen kódové označení "kešky" a odkaz.
K mé spokojenosti tedy musím ručně doplnit názvy, datum nálezu a barevné ikony podle typu "keše". Alespoň mapa je hotová, což by při postupném vytváření zabralo mnoho času, a já mohu už jen upravovat.

Nebo máte nějaký jiný a lepší postup jak vytvořit mapu nálezů v Google mapách? Podělte se o něj v komentářích pod článkem.

Aktualizace:
Všiml jsem si, že do *.loc souboru se nevyexportují zrušené "kešky". Vlastně je ani nelze vybrat k downloadu - viz obrázek.

4 komentáře:

llieno řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
O'Neill řekl(a)...

Mně se teda nedaří stáhnout všechny nálezy ani s premium účtem. Asi to neumím, nebo to fakt nejde.

Milan Pekař řekl(a)...

A jde to postupně po stránkách?
Jinak premium účet by měl mít v tomto výhodu.

androweb.cz řekl(a)...

Premium to také asi neumí, nepřišel jsem na to. Ale lze vygenerovat (POZOR, JEN JEDNOU NA TŘI DNY) komplet toho, co máš nalezeno. www.geocaching.com/pocket/ (Pouze pro PM)