sobota 2. února 2013

Smíšení zvuku PC a TV přes HDMI

Dlouho jsem laboroval nad tím, jak docílit výstupu systémových zvuků v PC do kabelu HDMI bez nutnosti stálého přepínání výchozího výstupu zvuku. Vždy když jsem si totiž chtěl pustit nějaký film z PC do televize, musel jsem přepínat nastavení výstupu. Požadoval jsem, aby veškeré zvuky hrály jak z reproduktorů u PC, tak prostřednictvím TV a já bych jen zapínal/vypínal reproduktory a nastavoval HDMI vstup v TV. Hledal jsem a laboroval dlouho, až jsem konečně nalezl požadované řešení.

Konfigurace je prováděna v systému Windows 7 Professional.

1) Otevřte si nastavení zvuku "Zvuk" v "Ovládacích panelech" a zvolte PC reproduktory jako "Výchozí zařízení" a požadovaný HDMI výstup (v mém případě Sony TV) jako "Výchozí komunikační zařízení".


2) Na kartě "Záznam" klikněte pravým tlačítkem myši a povolte "Zobrazit odpojená zařízení" a "Zobrazit vypnutá zařízení". Měla by se nyní zobrazovat položka "Směšovač stereo", kterou nastavíte jako "Výchozí komunikační zařízení". (Pokud stejně jako já používáte ještě mikrofon, nastavte jej jako výchozí.)


3) Na položce "Směšovač stereo" zvolte "Vlastnosti" a přepněte na kartu "Poslouchat". Zde vyberte požadovanou položku (v mém případě Sony TV), zaškrtněte "Poslouchat toto zařízení" a potvrďte.


Nyní by mělo vše fungovat dle původního požadavku. Nastavení se ovšem může lišit dle systému a hardwaru, ale princip by měl být stejný. Snad tento postup pomůže i vám.

5 komentářů:

Adelka626 řekl(a)...

Prosím Vás, mohu se zeptat jak jste dostal do nastavení volbu vaší televize sony?Nemám to v nabídce, ikdyž mám hdmi propojený notebook s tv, zvuk mi z tv nefunguje jen z notebooku.Byla bych ráda, kdybych si mohla pustit film z notebooku a pracovat na něm a přitom se dívat a poslouchat zvuk z televize. Děkuji Adela

Alesis.NET řekl(a)...

TV by se v seznamu win7 zařízení Zvuk/Přehrávání měla objevit automaticky po propojení TV s notebookem HDMI kabelem.
Ručně přidat TV do tohoto seznamu nelze.

S naší SONY KDL-40EX715 a NB HP Probook 4740s to takhle funguje.
NB má integrovanou grafickou kartu Intel HD4000.

TV se po připojení HDMI kabelem připojí ke grafické kartě notebooku.
Ta to rozpozná a win7 automaticky přepnou TV jako výchozí zařízení pro přehrávání a zvuk jde z TV. Po odpojení TV win7 přepnou výchozí zařízení zpět na reproduktory NB.

V TV ani ve Win7 jsem myslím nic nastavovat nemusel.

U některých starších TV se může stát, že je systém nerozpozná jako TV.
Zkuste se podívat do ovládacího panelu grafické karty, jestli je tam vidět typ Vaší TV (např. SONY xxxx, nebo je tam vidět jako nějaké obecné zařízení.

TV může být v seznamu zařízení pro přehrávání zakázána a musí se povolit.
Pokud je v seznamu deaktivováno 'Zobrazit vypnutá zařízení' nebo 'Zobrazit odpojená zařízení' nemusí se TV v seznamu zobrazit.
Pravým myší na seznamu / mělo by být zaškrtnuto 'Zobrazit vypnutá zařízení' a 'Zobrazit odpojená zařízení'

Unknown řekl(a)...

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, došel jsem k nastavení záznamu na směšovaní zvuku, ale po zobrazení i vypnutých zařízení tam směšovaní stereo nemám.
Nevíte co stím?

Diky za info.

Anonymní řekl(a)...

Vše funguje, jen má televize cca 1 vteřinu zpoždění oproti repro PC...

Anonymní řekl(a)...

Tak já bych měl trochu jiný specifický dotaz. Potřeboval bych vědět jestli někdo nevíte jak nastavit abych mohl sestře v pokoji na TV postit pohádky a jel jí tam zvuk z např. kmplayeru a já si pustil nějaký horor v vlc media playeru a jel mi na repro u pc zvuk protože jak jsem koukal do nastavení tak mi jede klidně oboje ale jen na zvuk z jednoho přehrávače a nebo se mi zvuky obou filmů přehrávají naráz jak na tv tak i u pc repro.