čtvrtek 27. října 2011

Last.fm Scrobbler pro Chrome aneb "scrobblujte" odkudkoliv

Už je to nějaký ten čas, co jsem zde upozorňoval na Last.fm free music player, používám jej dost často, ale i přes to, že jeho hudební databáze je dost velká, nejdou se skladby, které se po kliknutí na webu last.fm nepřehrají. Je možné je ale nalézt třeba u žraloka (grooveshark.com) nebo poněkud nelegálně na YouTube či jiných stránkách nabízející streamované audio.

Jenže...
Last.fm free music player lze samozřejmě napojit last.fm účet a doplňovat si tak statistiku, prostě jak já říkám, neposlouchat bezvýznamně. U Grooveshark(u) lze za poplatek koupit premium účet, který scrobblit umožňuje, ale proč to dělat, když jsou zde i jiné a lepší možnosti.

Takže...
Řešení které jsem trochu náhodně objevil, a nenapadlo mne po tom dříve pátrat, se jmenuje Last.fm Scrobbler (jak jinak že?). Funguje opravdu tak, jak se očekává a v dnešní době dokáže scrobblit z následujících webů: Youtube, Google Music, Grooveshark, MySpace, 61 (thesixtyone.com), TTnetMuzik.com.tr, Fizy.com, FFtunes.com, GhostlyDiscovery (ghostly.com/discovery), BandCamp. Hlavně první 3 služby mne přesvědčily o nainstalování doplňku. A nebojte, běžná videa, která třeba prohlížíte na YT se nescrobblí :).


Ale...
Jeden nepatrný háček to má, ale na funkci to nemá vliv :). Doplněk totiž dokáže odeslat (stejně jako jiný scrobbler) informaci o právě přehrávané skladbě, kterou zároveň zobrazuje v pravém dolním rohu, tato ovšem je na last.fm účtu zobrazena jen krátce, nikoliv do doby zapsání dokončeného poslechu (zapsání do statistik - defaultně po 50% skladby). 
Po odehrání požadované délky je ovšem vše v pořádku a doplněk upozorní o zapsání zářezu na váš účet.
Snad se i vám bude tento, z mého hlediska velmi užitečný, doplněk hodit.

Žádné komentáře: