neděle 26. září 2010

Last.fm free music player aneb hudba zdarma

Já si nemůžu vynachválit plugin do prohlížeče Google Chrome, který umožňuje zdarma, bez VIP účtu na last.fm přehrávat veškeré skladby, které obsáhlá databáze nabízí.


Věřte, že žádný placený účet na last.fm nemám - vlastně se o tom můžete přesvědčit sami na mém účtu.
S pluginem, který nese stejný název jako titulek tohoto příspěvku, tedy "Last.fm free music player", můžete zdarma a legálně* poslouchat snad veškerou hudbu. Stačí si jen plugin nainstalovat a najít na webu last.fm oblíbenou skupinu / album / skladbu - ihned se zobrazí modré kolečko se symbolem šipky, jenž prozrazuje možnost pustit celou skladbu, která by za normálních okolností nešla přehrát vůbec nebo jen 30 vteřin ukázky.

Plugin umožňuje i přihlášení do účtu na last.fm, což má hlavně za výhodu okamžité scrobblení přehrávané hudby, tedy zaznamenání a uvedení do statistiky poslechu.

Proč se vyplatí nebo proč o tomto pluginu vůbec uvažovat?
Chcete si koupit nějaké album? - Celé si jej nejprve poslechněte.
Posloucháte rádi nějakou oblíbenou hudbu, ale nechce se vám vkládat disky a připojovat externí HDD nebo zapínat nějaký přehrávač? - Nemusíte.
Chcete si třeba jen zpříjemnit práci poslechem oblíbeného interpreta? - Bez omezení můžete.
Jistě ale sami přijdete na další a další výhody.

sobota 11. září 2010

Mladá Boleslav - Názvosloví

Možná jste na sociálních sítích zaregistrovali, že jsem se pustil do vytváření mapy Mladé Boleslavi a okolí s vyznačenými oblastmi a objekty, které nesou specifická jména jenž se většinou odlišují od skutečnosti a slouží jako orientační body ve městě, jelikož jsou natolik vžité.


Mapu si můžete prohlédnout na tomto blogu v celku, a to na připojené stránce výše vedle komentářů (viz obrázek) či přímo zde odkazem. Ovšem je tu problém s překrývající-se oblastmi, na které nelze kliknout. Hledám alternativu, ale prozatím je možné navštívit přímo patřičnou Google mapu se seznamem oblastí. Ta je ale rozdělena na několik stránek a tudíž není vidět celkové pokrytí.

Mapa se stále zdokonaluje, ale i přesto v ní nejsou ještě všechny oblasti. Tímto zároveň vyzývám ke spolupráci nebo alespoň komentářům s názory a náměty.

Chtěl bych poděkovat pár osobám, které mi pomohli s upřesněním a místem oblastí. 
Jsou to:
  • Rodiče - sdělení pozic oblastí
  • Petr Honeger - přidaní některých oblastí, umožněno editování / vkládání do mapy 
  • Ondřej Plíšek -oznámení špatného názvu jedné oblasti 
  • Stanislav Chmela - usměrnění oblastí na správná místa a návrh dalších

Do budoucna si představuji hlavně doplnit mapu o ještě chybějící místa a přál bych si také doplnit historické texty a obrázky, jenž by popisovaly důvody těchto názvů a jejich historii. 
Jen pro mne je to ovšem na dlouho a tato práce si žádá mnoho hledání (jelikož nejsem historik) a žádostí o použití materiálů.

čtvrtek 2. září 2010

Náhlá smrt u HTC Desire

Problém, který se u mého přístroje vyskytl, jsem nazval "Náhlá smrt". Popisuje totiž situaci, kterou si nedokážu vysvětlit.

Původně jsem se domníval, že jen něco za-zlobilo, ale i přesto mne tento stav dost vyděsil. Problém byl nakonec daleko většího rázu. Snažil jsem se všelijak problém napravit a průběžně o zkušenostech a nových poznatcích psal na Androidforum.cz, kde jsem se domáhal pomoci.

Abych zde nepsal znovu to samé, mrkněte na výše uvedený odkaz do fóra, které bych musel jen zbytečně opisovat.

A držte mi palce při reklamaci.

středa 1. září 2010

Osobní pocity z Mafie 2

Nebudu zde srovnávat GTA4 a Mafii 2, nemá to cenu. Mafia 2 se totiž hraje kvůli něčemu jinému. Chtěl bych zmínit pár "drobností", kterými se odlišuje Mafia a Mafia 2, tedy dvě sestřičky jenž vzešly ze stejné dílny (i když s trochou organizačních změn).
Předem bych chtěl varovat, že článek může obsahovat lehké spoilery, i když se jim budu snažit co nejvíce vyhnout.

Co mne na Mafii 2 zarazilo nejvíce a hned na začátku, byl systém ukládání hry. Je prakticky nemožné, aby na jednom stroji hrálo více lidí - třeba tak, jak to bylo v případě Mafie, kde ve hře bylo několik pozic pro ukládání.

Musím ovšem pochválit děj a zpracování obou her, hraní obou mafií byl pro mne film, jehož dění jsem sám ovlivňoval. Na takovéto hry se nezapomíná. Děj v Mafii mne ovšem upoutal více, i když byl více přímočarý (jeden hlavní nepřítel), než v případě Mafie 2, která ukazuje "rodinu" v trochu jiném světle a staví hrdinu hned do několika světel - takové skákání sem a tam s trochou nerozhodnosti.


Škoda že prvky, na které jsem byl zvyklý z Mafie, se nezachovaly i ve dvojce. Například extrémní jízda, která by herní dobu protáhla, a tak připravila delší požitek ze hry. Také myslím, že v Mafii jsem mohl střílet z mnou řízeného auta, stejně jako bylo možné používat na svém voze blinkry - byl to detail, který potěšil. Čeho jsem si ale všiml, bylo nejčastěji používané slovo. V Mafii to jistě bylo slovo "Prdel", respektive "Do prdele". Kdežto v Mafii 2, alespoň mi to tak přišlo, bylo nejčastějším slovem "Kurva" (myšleno převážně jako nadávka :)). Všiml jsem si, že kameloti v Mafii 2 vyhlašují v novinách to co jsem nedávno provedl za zločin, stejně jako je možné zaslechnout zprávy z rádia informující o dění ve městě, o které jsem se postaral také já :). Nevím už jestli toto bylo i v první Mafii, přeci jen už je to nějaký ten čas, co jsem ji hrál - dodnes si ale pamatuji několik hlášek a hlavně Paulieho, který mi stejně jako Joe v Mafii 2 přirostl k srdci.


Podobnost obou her se nedá zapřít, ale je to rozhodně správně, jelikož na toto jsem právě tak dlouho čekal. Zpestření ve dvojce pak umožňuje sbírání playmate, neboli spoře oděných dívek z Playboye. Ovšem některé dívky je možné najít jen určitých misích a kapitolách. Dále je možné hledat plakáty, zatykače a další bonusy a grafiku ze hry. Ve dvojce je příjemné projití dvou různých období, tedy 40. a 50. let. V zimně a v létě. Vše dobově velmi dobře zapadá a kopíruje tehdejší reálnou situaci. Ve hře opravdu doporučuji vyždímat z postav co nejvíce - zkoušet mluvit s lidmi, poslouchat jejich rozhovory a tak dále. (Třeba si na začátku promluvte s prodavačem ve stánku s novinami nebo později opravte rozbité auto rozhádaného páru, který mrzne na ulici :), ostatně objevujte sami). Skvělý dabing za to stojí, zlepšuje to pocit ze hry víc než když příběhem jen proletíte a navíc není kam pospíchat.

Po dohrání Mafie 2, jsem byl trochu nepříjemně překvapen. To už je konec? Takhle to nemůže skončit... Proč jim to Vito neřekl? Proč nemůžu běhat po městě dál a objevovat Playmate.
Každopádně byl pro mne konec překvapující. I přes to vše je Mafia 2 hrou, která by v žádném případě neměla chybět ve vašem inventáři, i když vás možná zklame svou herní dobou.