neděle 18. září 2011

Dobrý tah

O logické hře Portal jsem dlouho věděl, ale nějak odolával, abych si ji zahrál.
Uniklo mi ale, že přes Steam je k dispozici zdarma, což mne přesvědčilo (když už tam účet stejně kvůli demu Mafie 2 mám).Hru jsem dohrál během chvilky, ale krásně splnila svůj účel. Naladila mne totiž na Portal 2, po kterém teď začínám toužit daleko více a hodlám si jej zahrát.

Takové hry se mi prostě líbí a Valve odvádí dobrou práci, i když chválit je moc nemohu, jelikož už pěkně dlouho čekám na 3. epizodu Half-life 2 a slibovaný Half-Life 3, po kterém měli celý příběh Half-Life uvolnit k dispozici filmařům.

No byly tady už ledajaké zprávy a asi nejhorší z nich bylo tvrzení, že episody HL2 byly vlastně už jako HL3, no fuj.


Ale zpět k Portálu. Ten totiž mohu doporučit každému, kdo rád řeší menší logické hádanky (těmi disponoval i HL) a kdo prostředí Half_Life miluje stejně jako já, tudíž že jej vidí už všude - viz předešlý příspěvek :).

Takže stahujte, dokud je to zdarma!

neděle 4. září 2011

Cyklovýlet: Baba po druhé + Letadlo

Opět Baba coby dokončení odlovu keší, respektive oprava Brejlova a Babin bonus. Přes Babu jsem tedy profrčel po modré, projel se kousek po Downhill trati, o které jsem nevěděl a vydal se, jak je zvykem, pro keš k Letadlu, jenž má nový kabátek od Kofoly. Pěkné.

sobota 3. září 2011

Cyklovýlet: Tobogán

Tobogán je název místní kešky, která byla dnešním primárním cílem. Jedná se o vodní erozi půdy na skalní podklad. V době dešťů je to opravdový tobogán, ovšem návštěva za mokra je životu nebezpečná. I teď za sucha je to hazard.

čtvrtek 1. září 2011

Cyklovýlet: Radechov + Klokočka

Krátký a rychlý cyklovýlet směr Radechov s primárním cílem místní kešky. Od Klokočky už to bylo jen do kopce, asi nějakých 6 km. Kopec je to krásný a zajímavý, rozhodně lepší než včerejší Chlum. Bohužel výhled žádný - viz foto vrcholu. Velký Radechov jsem objel kolem dokola a vydal se cestou domů, tentokrát stále z kopce. Skoro povinná zastávka u kapličky na Klokočce pro doplnění tekutin, mi vnukla jednu myšlenku, vydat se po stezce pro děti :). Cesta lepší a zajímavější než cyklostezka vedoucí po normální komunikaci. Na Klokočku už budu jezdit asi jen tudy.

Takový měl být výhled, těšil jsem se, ale bohužel nebylo kvůli zalesnění nic vidět.Cestou zpět, v klokočkém lese podél říčky Rokytky, jsem si vzpomněl a popěvoval písničku od Cesta byla suchá od Buty. Perfektně vystihovala stav cesty a mojí náladu.
  

A opět pár fotografií z cesty: