neděle 22. ledna 2012

Zimní hrátky s HDR

Po delší době jsem opět zabrousil do HDR pokusů. Tato technologie mne stále udivuje a moc se mi líbí. Letmo jsem tedy vyfotil pár snímků pomocí funkce BRK (rychle za sebou vyfotí 3 snímky s expozicí 0,3; 0; -0,3) a pohrál si v programu Photomatix, který po uživatelském nastavení umí vykouzlit zajímavé variace se světlem i ze snímků s nízkým odstupem expozice. Na každém níže viditelném snímku je pak jiné nastavení (ono to ani jinak kvůli individuální kompozici nelze), více či méně upravené.
Nejhorší na celé práci je právě zmiňované nastavení, které žádá trpělivost, citlivost a trochu laborování. Velkým zklamáním pak je, když přes veškeré pokusy se nedaří vytvořit zajímavou variantu. Jestli se alespoň něco povedlo se můžete přesvědčit níže a napsat komentář.

neděle 1. ledna 2012

Hrátky se světlem

Ani nevím proč, ale snad jsem ani nikdy nezkoušel fotit ohňostroj. Za deště a bez použití stativu jsem si jen zkoušel hrát s nastavením a vhodným časováním (na kompaktu). I přesto, že většina fotek ve výsledku zobrazuje pouze rozmazaný záznam třesu ruky, některé jsou svým způsobem kouzelné nebo alespoň zajímavé. Snad nebudu hodně provokovat, když mi přijdou některé fotky třesem ruky dokonce "vylepšené" :).