středa 31. srpna 2011

Cyklovýlet: Chlum

Dnes už to bylo lepší. Jako správný Boleslavák jsem navštívil Chlum, abych zjistil, že je tu prd. Na Chlumu mne zaujal hlavně sjezd, který mi připomínal Downhill (klopené zatáčky, místy těsné stromy a podobně). Nebýt zde kešky, asi bych návštěvu Chlumu odkládal na neurčito. Cestou domů jsem se stavil ještě u Pirčáku (opět pro kešku) a shlédl pár i zajímavých sochařských děl.

 

pondělí 29. srpna 2011

Nevydařený cyklovýlet

V době dovolené se před odjezdem ozvali z další práce. Problém! Celou dobu, kterou jsem chtěl věnovat cyklovýletu, jsem věnoval práci. Pak ve zbytku času rychle alespoň pro nějaké kešky v okolí Štěpánky. Všude plno, nebyl čas na nenápadné hledání, alespoň jsem získal jeden zářez a indície pro další stage.

sobota 27. srpna 2011

Cyklovýlet: Baba a Dědek

Krásná lokace, sem se ještě podívám. Nebyl jsem tu poprvé, myslím, že právě se základní školou jsem tuto oblast prvně navštívil, ale teprve teď z toho mám pravý zážitek, který jsem si dokázal užít. Doporučuji všem, kdo má Babu v okolí.

 

neděle 21. srpna 2011

Cyklovýlet: Březinská studánka a lovecké pavilony na Valdštejnsku

Parádní cyklovýlet do Valdštejnského lesa. Asi to někdy zopakuji, bližší info viz fotografie a popisek
Cesta: http://www.bikemap.net/route/1195383


Cyklistická trasa 1195383 - powered by Bikemap 

pondělí 15. srpna 2011

Vygenerujte si panorama

Při hledání nějaké funkce pro zvýraznění dojezdových vzdáleností v mapě jsem narazil na jednu zajímavost, která mne ještě více zaujala. Jedná se o možnost vygenerování panoramatického pohledu, respektive viditelného reliéfu s popisky vrcholů v okolí. Autorem generátoru panaroma je Ulrich Deuschle.


Teď už budete na rozhlednu či jiné vyhlídky lépe vybaveni. Zkuste si vygenerovat panorama, stačí jen zvolit libovolné místo a výseč pohledu.

Výše uvedené panorama je z věže zříceniny hradu Zvířetice, kterou jsem bohužel navštívit nemohl (bylo moc lidí a já nechtěl nechávat kolo bez uzamknutí dole). Tak alespoň pár fotek na závěr, které jsem pořídil při průjezdu okolo této zajímavé památky.


P.S.: Pokud by někdo věděl o nějaké funkci pro zvýraznění dojezdových vzdáleností od libovolného bodu na mapě České republiky, rád bych se o ní dozvěděl (pokud možno nejlépe na mapách Googlu). Našel jsem jen zmínku, že tato funkce funguje v Infomapě 13, která je placená.

Doplněno:
Pro uložení obrázku byl použit doplněk pro Google Chrome Awesome Screenshot. Na sjednocení černobílé a barevné verze panorama potom grafický editor Photoshop, na který sem nebudu dávat odkaz pro stažení :).

pátek 12. srpna 2011

Nejsem robot!

Ti co klikni na tento článek zřejmě podle nadpisu očekávají něco jiného, než čemu se zde chci věnovat, ale kdo ví.

Jde totiž hlavně o hudbu a právě skladba, nesoucí stejný název jako článek mne také svým označením zaujala. Marina & The Diamonds – I Am Not a Robot, kterou si můžete poslechnout níže nebo třeba na mém oblíbeném grooveshark(u). Nejprve mne svým začátkem moc nepotěšila, ale později se to zlepšilo, a to tedy z mého pohledu o dost. Teď je s tímto songem moje zaujetí spojeno už od samotného začátku, protože nejen vím, co bude následovat, ale skvěle to zapadá do celku a já snad i ten začátek vychutnávám více :).


Abych ale vše uvedl na pravou míru, hledám novou hudbu, která mne osloví a bude tak nějak pro mne vyjímečná, nic nenapodobující a melodická. Řekl bych, že požaduji, aby pro mne byla i psychedelická, přesně tak jako je definice tohoto cizího slova. A tak se porozhlížím po Last.fm a hledám podle doporučení a žánrů zvuky lahodící mému uchu.
Někdy ovšem narazím (náhodou) na skladbu, která mne velice zaujme, ale bohužel další skladby interpreta se už s mým nadšením nesetkávají. Takovou skladbou je například výborná Sia – Breathe Me, kterou rovněž naleznete ve žraločí databázi, kde si ji můžete poslechnout.


Mezi další mé velké objevy, které si teď asi nejčastěji pouštím, jistojistě patří Lamb – Butterfly Effect (Instrumental) - [poslech] a Gus Gus – Within you - [poslech].
 

No a pokud by snad tento výběr někoho natolik oslovil (takovou osobu bych rád poznal :)), může mrknout na můj last.fm profil co dalšího prošlo mým sluchovým ústrojím nebo mrknout na nástřely v playlistech.

Přeji příjemný poslech alespoň s takovým pocitem, který zažívám já.

pondělí 1. srpna 2011

Svěží hovánek

Málo která reklama mne vždy rozesměje, ale tahle je prostě nej (Magister Bohem - Magie chuti).

Možná povedený marketing nebo jen souhra náhod, ale už při prvním poslechu jsem slyšel:
"...vůně skořice a svěží hovánku...", místo původně zamýšleného "...vůně skořice a svěžího vánku..."

V obchodě by se asi divili, kdybych požadoval zázračný hovánek, tu magii chuti.

No poslechněte sami na 15. vteřině.

(Kam se hrabe debilní reklama na XXXLutz.)

A ještě celé video:

Video se nenachází na mém účtu.