středa 23. června 2010

S Androidem na cestách

Už když jsem přemýšlel jaký mobil si vlastně koupím a věděl jsem že to bude Android, vybíral jsem dopředu kterou z navigaci zvolit. Po zakoupení HTC Desire jsem se nakonec podle zkušeností a doporučení rozhodl pro Sygic. Později ale přicházela chvála spíše na CoPilota a já měl cukání zkusit i tuto aplikaci.
Jaké pak byly osobní zkušenosti a co jsem nakonec zvolil, zkusím napsat v tomto článku s bonusem na konci :).


Navigace: Sygic versus CoPilot
Navigací je samozřejmě ještě více, ale tyto jsou tak nějak pro Android nejznámější, nepoužívanější a nejlepší. Jedna ale musí být lepší né?! Při rozhodování je to stále ve všem stejné, a já věděl že stejně to bude i zde. Zkrátka je to tak, že jedna má něco navíc a ta druhá zas něco jiného, zajímavého. Všichni to známe a musíme si tedy zvolit priority a určit zda je lepší kvalita nebo komfort - to je právě dilema mezi CoPilotem a Sygicem.

Jak už jsem zmiňoval výše, první jsem volil Sygic pro jeho velkou chválu a rozšíření. Vše chodí perfektně, vypadá hezky, naviguje dobře a hlavně v čas. Proč bych měl tedy přecházet a hledat jinou aplikaci.... Sygic totiž není úplně vhodně uzpůsoben pro systém Android. Po spuštění nereaguje na hardwarová tlačítka (kromě hlasitosti) a vše se tak musí řešit pomocí dotykového displeje (to by až tak nevadilo). Co je vytýkáno více, je zakrytí stavové lišty Androidu - není tak vidět co vám přišlo za SMS, e-mail, není vidět stav baterie a další. Problémy jsou pak při vyřizování telefonátů a čtení příchozích zpráv v průběhu navigace. Když se dobře z aplikace vyskočí, můžete si dělat co chcete a navigace naviguje dál, přes naposledy spuštěné aplikace se dá opět vrátit do navigace a sledovat vybranou trasu před sebou.

CoPilot má být v tomto lepší. Dobře je začleněn do systému a tak tedy už vidíme stavovou lištu, reaguje na hardwarové klávesy a můžeme jej schovat pro běh na pozadí a věnovat se jiným dočasným úkonům. Údajně také plánuje lepší trasy (toho jsem si ale osobně za dobu používání nevšiml - byly totožné jako u Sygicu). Není zde ale problém dotáhnout potřebné mapy pro jakýkoliv stát, oproti Sygicu se zde tahají přes bezdrátové připojení přímo do telefonu pomocí svého účtu pro CoPilota. CoPilot ovšem zřejmě v mapových podkladech počítá trochu dopředu, a tak vás může navigovat po silnici, která se teprve staví :). Co mne ovšem odradilo od této aplikace nejvíce, je chybová hlasová navigace. Když je před vámi křižovatka a hlas z navigace vám jen 3x oznámí "přímo před vámi..." a nic víc. je to hrubá chyba. Stejně jako když vám hlásí číslo výjezdu z kruhového objezdu a jednou se netrefí nebo si připočítá pár výjezdů navíc. To jste pak dobře zmaten, když podle displeje máte jet 2. výjezdem a hlas navigace vám už po třetí opakuje že máte jet 3. výjezdem. Navíc nezná termíny jako "mírně vlevo" a další.

Pro mne tedy zvítězil Sygic. Už jen proto, že se mohu spolehnout na hlasovou navigaci a plně se tak věnovat řízení a situaci na silnici.


Záznam trasy: myTrack - řešení od Google týmu
Pomocí GPS lze samozřejmě i zaznamenávat prošlou / projetou trasu. Aplikací existuje hned několik. Já jsem si vybral bezplatný myTrack - aplikaci od Google týmu a jsem velmi spokojen (jak jinak). Někdo může mít připomínky, že se nehodí na dlouhé pěší tůry nebo vůbec delší záznamy. Vše je ve velké míře dáno intervalem záznamu, který jde ve většině podobných aplikací libovolně měnit a nejinak je tomu i v této aplikaci. Absolvovanou trasu vidíme hned na displeji s informací o rychlosti, výšce, době pohybu a dokonce i času, po který jsme se nepohybovali a další zajímavé údaje jako jsou maximální stoupání a tak dále. Jedním kliknutím trasu odešlete do map vašeho Google účtu, kam se nahrají i podrobné informace. Pokud soubor GPX s trasou nahrajete na jiný server, který zobrazuje i další podrobnosti a časové grafy, budou tam.

Já jsem si zkusil jeden test záznamu trasy (v průběhu jízdy), když jsem jel autobusem domů. Jak je vidět (viz níže), řidič překročil maximální rychlost mimo obec. V aplikaci dokonce vidím kde to bylo a kdybych soubor nahrál jinam, bude to tam také. Já zvolil Mapy Google, jelikož je to pro mne jednodušší a postačující.
Na Mapách Google pak vidíte absolvovanou trasu po dobu záznamu a po kliknutí na cíl pak vypsané informace o trase s grafem převýšení, které přikládám i zde pod článkem.
Zkoušel jsem pak i v autě sledovat rychlost s rychlostí udávanou díky GPS. Přes menší zpoždění byla stejně přesná jako na tachometru. Přesnost mne překvapila.


Test záznamu trasy - data:
Total Distance: 35,94 km (22,3 mi)
Total Time: 38:05
Moving Time: 33:46
Average Speed: 56,63 km/h (35,2 mi/h)
Average Moving Speed: 63,86 km/h (39,7 mi/h)
Max Speed: 104,40 km/h (64,9 mi/h)
Min Elevation: 256 m (840 ft)
Max Elevation: 416 m (1366 ft)
Elevation Gain: 180 m (589 ft)
Max Grade: 5 %
Min Grade: -13 %
Recorded: čt 4 29 15:28:32 GMT+02:00 2010
Activity type: -

Zobrazit místo Test záznamu trasy. na větší mapě

sobota 12. června 2010

Počasí aneb jak je a jak bude

Nemusím zde snad vysvětlovat, jak je výhodné nebo užitečné sledovat stav a vývoj počasí s prognózou na příští dny. Důležité je spíš kde sledovat. Nejideálnější je mít nějakou ověřenou meteostanici v místě bydliště nebo alespoň co nejblíže. Kolem Boleslavi jsou hned dvě, a to podrobné a přesné. Jedna je v Čachovicích a druhou najdeme v Mnichově Hradišti. Aktuální stav pak ještě sleduji pro celou ČR z důvodu blížících se srážek, bouřek čí jiných jevů a výstrah. K tomu mi asi nejlépe slouží  radar.bourky.cz kde jsou zahrnuty i meteostanice ČHMÚ s možností zobrazení výstrah. Srážky pak popřípadě pozoruji na novém portálu CHMI nebo radar.meteopress.cz s aktuálním stavem teplot, větru, tlaku a další.

Ovšem než stav aktuálního počasí je zajímavější a více přínosné sledovat předpověď počasí na další dny. Existuje plno služeb. Placených i zdarma, přesných a méně přesných, podrobných nebo jen nějak zajímavých.
Mezi ty naše patří dobře zpracované a přesné nasepocasi.cz, jen škoda že je tato služba placená, navíc když jsou zde k dispozici jiné zdarma a kolikrát i přesnější. Já proto sleduji velmi přesnou krátkodobou předpověď z Varšavské univerzity na new.meteo.pl, kde si přímo kliknutím na mapu zobrazíte podrobnou předpověď na následující dny v hodinových stavech. Za zmínku ovšem stojí další české projekty jako například známý Aladin a Medard.

Nesmím ale zapomenout na sezónní situace vodních toků, pro mne tedy hlavně povodí Labe s Jizerou a nebo na online sledování pozic sypačů v zimě.

Na závěr jsem vložil stav počasí v Čachovicích a zajímavý widget, který mne v poslední době zaujal.

No a kde sledujete počasí vy? Věděli jste vůbec o těchto službách nebo máte jiné zdroje? Mě tedy počasí z televize nestačí, pokud ovšem nepočítám meteotv.meteopress.cz nebo videokanál na YouTube, kde nám alespoň zdarma ukáží předpověď z placené služby MeteoView.


Meteostanice Čachovice


Widget se stavem počasí pro Mladou Boleslav
YoWindow.com
Forecast by yr.no

úterý 1. června 2010

Mám chutě a nejsem náročný!

Poslední dobou, vlastně to trvá už sakra dlouho, mám stále chutě na něco s masem, sýry nebo skořicí a nevypadá to, že by mne měly brzo opustit. Prostě je mi jedno co přede mne "hodíte", pokud to jídlo bude obsahovat alespoň jednu položku z výběru: maso, sýry, skořice. Nejlépe ale vše dohromady :).

Vlastně když o tom teď přemýšlím, masa se nevzdám nikdy (nebo dokud budu mít zdravý rozum). Sýrů také ne, hlavně ty s plísní bych velice postrádal. A skořice? Já vlastně nevim proč mě láká skořice, jednoduše je dobrá a chutná mi. Přitom je to jenom taková kůra ze stromu, co? Já prostě miluji jeji vůni a takovou tu "čarovnou" chuť. Jen si na ni vzpomenu a dostanu chuť na něco se skořicí. Koukám, že jsem ji zde věnoval nejvíce textu :). Asi se na Facebooku přidám k fanouškům do skupiny "Skořice" :).

Čeho bych se dokázal vzdát, a vlastně i rád, je zelenina. Když už, tak trochu té syrové, ale hlavně ne dušenou, sterilovanou, kysanou nebo co a jiné takové hrůzy podobné těm "kunovjankám", "majolenkám", "apolenkám", fuj. A nejhorší je celer, jo. Skořice, skořice, skořice, musim zas rychle začit myslet na skořici..... :).