pondělí 24. května 2010

Názor na Wiki-komentáře

Od Sidewiki (Wiki-komentářů) si slibuji bližší poznání webových stránek. Zkrátka díky komentářům bych si rád udělal rychlý přehled o kvalitě dané stránky / webu, právě díky osobním pohledům od uživatelů. Pokud se tedy jedná o vstupní stránku. V dnešní době se totiž objevuje plno stejných nebo velmi podobných webů a já rád preferuji kvalitu nad kvantitou. Vybrat takovou stránku je v některých oblastech těžké.

Wiki-komentáře k jednotlivým článkům nebo dokonce kontextu (což je také možné komentovat) se sklání většinou na formu diskuse. Zde se kvalita příspěvků odvíjí od obsahu a konkrétního člověka. Já bych zde čekal nějakou další zajímavost, zpestření, doplnění nebo vlastní názor, zkušenosti a podobně. Zkrátka čekám lepší "zdroj" informací než jsou komentáře pod článkem, které se na našich webech vždy zvrtnou na výměnu názorů, urážení, spam a další nezajímavý obsah.

Na českých webech nejsou wiki-komentáře, tak rozšířené, doufejme, že se časem situace zlepší.

s odkazem na: GUG.cz: Články na téma Google aplikací (zobrazit ve WikiKomentářích Google)

úterý 11. května 2010

Comenia Script

Vždy jsem psal spojitě - klasickým písmem, které se učí na škole - přečíst to, ale kolikrát dělalo problémy i mně. Stejně mi ale spojité písmo připadá svižnější, dělat pauzy mezi písmeny je sice pak čitelnější, ale připadá mi poněkud pomalé - musel bych asi vyzkoušet (hlavně se to pořádně naučit).

Psát "psace" jsem uměl opravdu rychle a nedělali mi problémy rychlosti diktátů. Později jsem nějak pozapomínal a ulehčoval si velká písmena tiskacími. Nyní když něco chci poznamenat, píši velkým tiskacím písmem (malým neumím). Souvislejší věty a delší text pak "psace".
Ovšem abych pravdu řekl, už asi 3 roky jsem nenapsal souvislejší text rukou na papír (když nepočítám matematické vzorce a příklady).

Teď jsem si zkusil něco cvičně napsat ("psace") a mám ruku takovou zdřevěnělou - už to není ta rychlost jako dříve a pero mi tolik neklouže po papíru - možná o důvod víc zkoušet nové písmo :).

s odkazem na: Radana Lencová (zobrazit ve WikiKomentářích Google)