pondělí 22. března 2010

Mám tak trochu zvláštní sny

Stále říkám, že se mi žádné sny nezdají, ale ve skutečnosti se mi občas zdávají poněkud zvláštní sny. Vlastně si zprvu myslím, že to ani sny nejsou. Zkrátka se mi například zdá, že něco dělám, něco si připravuji nebo vidím jen jakési obrazy z reálného života. V realitě se pak divím tomu, že to tak ve skutečnosti není, a to co mělo být na onom místě nebo hotové, připravené, atd., se mi muselo jen zdát.


Pohled do budoucnosti? - Dnešní zážitek.

Třeba dnes jsem si připravoval oblečení na tělocvik, které si s sebou budu brát ve středu do Pardubic. Hledal jsem tričko, kraťasy, boty, .... No trvalo to tak hodinu. Pak jsem se to snažil nějak naskládat do batohu (nechci další zavazadlo), což mi dalo dlouho zabrat, ale povedlo se najít takový systém uložení, který byl optimální. Najednou během dne zjišťuji, že v batohu není žádné oblečení, boty a vlastně nic co jsem si připravoval! Jak je to možné?! Nechápu a jdu hledat oblečení, které jsem si už jednou připravoval. Dyť jsem to hergot už dělal! Tentokrát jdu najisto. Beru na první dobrou boty na tělocvik, které jsem předtím musel dlouho hledat, to samé tričko, které jsem si už jednou vybral a stejně tak kraťasy. Už vím jak vše naskládat do batohu. Mám zabaleno během pár chvil, a tak alespoň více času na ostatní záležitosti. Stále nechápu.

Já prostě vím, že jsem to dělal. Dal bych za to ruku do ohně! Ale prostě to tak není. Nedokážu si to vysvětlit jinak, než že to vše byl jen sen. Je to tak reálné, nejde neuvěřit. Já vskutku nevím, že se mi něco zdálo, zato vím, že jsem dělal to a to, ale v realitě to tak není....

Naposledy jsem podobný zážitek prožíval před několika lety, když jsem měl čtyřicítky horečky. To ale byla situace odlišná v tom, že mi vše naopak připadalo jako sen od něhož jsem nedokázal odlišit realitu.

Já prostě žiji ve dvou světech. Proč se mi nezdají normální sny? Proč ve snu prožívám stejnou "realitu" jako ve skutečnosti? A vůbec, proč je to tak reálné a tyto "dvě reality" nedokážu od sebe odlišit? Na vše vlastně přijdu až v tom (snad) reálném světě, že něco není v pořádku. Ale kde se berou ty zkušenosti z prvního zážitku, díky kterým si pak usnadňuji pravou realitu? No alespoň je to dobré v tom, že věci hledám jen virtuálně (ve snu) a v realitě už pak jdu najisto. Je to trochu takový Matrix, jen škoda že to není častější :).


Opakovaná realita. - Déjà vu.

Dokonce se mi mnohokrát stává, že prožiji určitý okamžik (jakýkoliv) s pocitem, který mne "upozorňuje" na stejnou již jednou zažitou situaci - naprosto stejnou. Úplně mne to zarazí. Třeba je to jen takový malý záblesk jako například když kolem projede nějaké konkrétní auto, já vím, že jsem to už jednou prožil - přesně to samé, naprosto přesně to samé. Je to jen pár vteřin, většinou tak 2 - 3. Čím delší je to záblesk, tím více mne to překvapuje. Když se mi to stávalo do vteřiny, říkal jsem si jen, že je to něco podobného co jsem už viděl a teď se to připomnělo, ale zkuste si počítat do 3. vteřin. V tomto případě je to dlouhý "zpětný" zážitek a já vím přesně, že naprostou situaci jsem už zažil nebo viděl, jen nevím kdy a jak, ale vše z okolního světa sedí. Třeba se po dobu těch 3 nebo více vteřin i rozhlédnu a připadá mi to jako bych znovu koukal na film, který už jsem dříve viděl.    


Dokážete to někdo vysvětlit? Zažili jste nebo opakovaně zažíváte něco podobného? Jak dlouho u vás trvá Déjà vu?

pátek 12. března 2010

Mám nový objev: Florence + The Machine

K tomuto objevu přispěl Pavel Ševela, který si videoklipy od Florence + The Machine dal do oblíbených a tím pádem upozornil na několika místech i mne. Mám rád sdílení obsahu, zvlášť když máte správné přátele se stejným vkusem a zájmy. Několikrát mi takto pomohla i Lenka Urbanová, se kterou si někdy tímto způsobem vyměňujeme své objevy na hudebním poli.

Miluji ženský vokál a delší dobu jsem hledal něco podobného skupině Metric. Na Groveshrarku a Youtube jsem si poslech několik dalších písniček s výsledkem, že se co nejdříve podívám po albech od Florence + The Machine. Na ukázku pod článek přikládám jeden videoklip. Ti zběhlejší si jistě dovedou další písničky najít třeba na Groovesharku, Youtube nebo last.fm. Nebudu Vás přece vodit za ručičku, navíc třeba po cestě objevíte něco zajímavého ;).

středa 10. března 2010

Včera večer jsem se snad podruhé narodil...

Nevím jestli jsem chtěl něco říct nebo se jen špatně nadechl, ale výsledek byl takový, že mi jeden lok bylinkového čaje vletěl do plic. Vykulil jsem oči, ihned se zpotil a běžek k umyvadlu. Nejdříve mi dělalo problém se nadechnout, ale jak jsem chytil alespoň trochu vzduchu, začal jsem kašlat bylinkový čaj. Připadalo mi, že to nemá konce a stále jsem nemohl chytit dech, natož mluvit.

Asi po 5 minutách utrpení jsem se vrátil zpět na gauč s bolestí na hrudi dopít svůj šálek čaje. Ještě asi hodinu po tom jsem měl stále bolesti na hrudi a vykašlával (snad) poslední zbytky čaje z plic.

Říká se, že nejlepší smrt je utopením, ale po včerejšku tomu nevěřím. I přesto včerejší zážitek zní dnes už směšně.

pátek 5. března 2010

Soutěž o HTC Tattoo + 100 000 Kč

Přestože se mi v soutěžích vůbec nedaří, rozhodl jsem se zúčastnit soutěže o 100 000 Kč a HTC Tattoo k tomu (více na http://www.tattoomyhtc.cz/pravidla). Vždyť za to nic nedám.

Vytvořil jsem tedy 2 kryty s podobným designem, u nichž snad jako jediný používám vlastnoručně vytvořenou grafiku, která doprovází mé stránky (například: http://maila.ic.cz/galerie.phphttp://twitter.com/maila7). Třetí vlastní grafiku (kaktus) jsem pak použil z již dříve vytvořené vstupní stránky pro galerii bratrových kaktusů (http://kaktusy.kx.cz/). Pro čtvrtý kryt jsem se nakonec rozhodl použít cizí grafiku, původně wallpaper, jelikož je stejně asi nejlepší :).

Nikoho nenutím hlasovat (jak to dělají ostatní), ale jestli se vám kryty líbí, budu velice rád za váš hlas. Navíc pokud se před hlasováním zaregistrujete, máte možnost získat HTC Tattoo. Hlasovat můžete samozřejmě pro všechny kryty, které jsou dostupné na adrese http://www.tattoomyhtc.cz/maila7, kde sleduji, jak se lidem líbí, nebo mi alespoň přejí výhru. Děkuji předem.

  • Pro první variantu můžete hlasovat zde: 
http://www.tattoomyhtc.cz/detail/930
  • Vlastní grafika
  • Oblibu druhé varianty může pak vyjádřit zde: 
http://www.tattoomyhtc.cz/detail/944
  • Vlastní grafika
  • Třetí varianta na doplnění zde: 
http://www.tattoomyhtc.cz/detail/1831
  • Vlastní grafika

  • Hlasovat pro vybranou grafiku je možné zde:
http://www.tattoomyhtc.cz/detail/1820
  • Použitá grafika z webu (přiznávám, že je asi nejlepší :) ) 
//Pro soutěž není na závadu použití grafiky z jiných zdrojů.